Telefon: 0 312 281 04 68 – 69     E-Posta: info@ausd.org.tr
 

Hakkımızda

Derneğimiz 1985 yılında Ankara Bölgesi Değirmenciler Derneği olarak kurulmuş, daha sonra Un Sanayicileri adını almış, 13 Nisan 2006 tarihinde yapılan genel kurul da Anadolu Un Sanayicileri Derneği adını alarak ülke genelinde üye kaydına ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Sayın Meslektaşımız,

 

Mensuplarına mesleki, sosyal, teknik, ekonomik yönden  rehberlik etmek  ve ihtiyaçlarını karşılayarak, üretimin ülke yararına uygun ve verimli bir tarz da gelişmesine yardımcı olmak, üye kuruluşların özel ve resmi kuruluşlara karşı haklarını savunmak, mensupları arasında  yakın bir dayanışma sağlamak derneğimizin amaçlarıdır.

 

Dernek üyeleri  Türkiye’nin her bölgesinden un – irmik  fabrikaları temsilcileri ve bunlara hammadde temin eden,  makine ekipman imal eden, teknik ve bilimsel uygulama yapan kişilerden oluşmaktadır.  Derneğimizin  100 e yakın  üyesi bulunmakta ve  11 kişilik yönetim kurulu üyeleri  meslek grubu temsilcilerinden oluşmaktadır. Yönetim kurulu başkalığını Bekir TOSUN, Başkan Vekilliklerini  Cengiz YÜKSEL ve Ömer İMAMOĞLU Yönetim Kurulu üyeliklerini ise Alp ESKİYAPAN, Mehmet EKİCİ, Emir KAŞIKCI, Ömer AK, Yiğit ADANIR, Ethem YEŞİLLİ, Sinan AYBAKAR  ve Zeki Başar KILIÇ  yapmaktadır.

 

Derneğimiz   Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Makine Sanayi Sektör Platformunun üyesidir. Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Makine Sanayi Sektör Platformu tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası   seminer,  konferans ve toplantılara  dernek üyelerinin katılımı sağlanmaktadır.

 

Mesleki dayanışmanın artması için üyelerimizi bir araya getirmek ve bilgilendirmek en önemli görevimiz   arasındadır.  Buğday  ve un ile ilgili  elde edilen bilgiler  haftalık faks bülteni ile  düzenli olarak üyelerimize iletilmektedir. Ayrıca   sektörümüzle  ilgili yayınlarla, panolarla sektörün tanıtımı yapılmaktadır.

 

Yıllık otuz altı  milyon tonu aşan buğday işleme kapasitesine sahip  ve  ülke  ihtiyacının  iki mislini aşan  binden fazla kurulu un fabrikası ile dünya  un ihracatında önemli bir yere sahip olan  un sanayimizin, dünya çapındaki kapasite, teknik bilgi ve tecrübesinin  bilincinde olan derneğimiz,  buğday ürünümüzün dünya pazarlarında en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam edecektir.

 

Sektörde  her geçen gün  daha da  artan etkinliğimiz  sizinde katılımınızla güç kazanacaktır.

 

ÜRETİME  VE ÜRETİCİYE  KAZANDIRDIĞIMIZ

DEĞERLERLE  GÜÇLENİYORUZ.

1
Site ile ilgili açıklamalar buraya yazılacak.
© Anadolu Sanayicileri Derneği / 2018 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
FacebookTwitter
İletişim
Ahi Evran Mahallesi A.S.O Bulvarı Sinova İş Merkezi No 4/91 Sincan/ANKARA
0 312 281 04 68 – 69
0 312 281 04 67
info@ausd.org.tr
Ankara Web Tasarım